in ,

Tığ İşi Örgüler ve Dantel Oyaları Bu Aralar Çok Moda

Ülkemizin geleneksel el işi kadın hobilerinden birisi olan tığ işi örgü ve dantel oyaları bu aralar revaçta.

Tığ işi örgü
Tığ işi örgü

Çeşitli renk ve kalınlıkta iplikleri tığ ile şahane görünümlü kullanışlı ürünlere dönüştürebilirsiniz. Günümüzde tığ işi örgüler hem ülkemizde hem de dünyada çok moda.

Ülkemizin geleneksel el işi kadın hobilerinden birisi olan tığ örgüsü ve dantel oyaları yediden yetmişe hepimizin annesi, anneannesi yapmıştır. Günümüzde bu işi hala yapan azımsanmayacak sayıda bayan var. Özellikle son zamanlarda yurt dışında da hızla popülerleşen tığ işi kadınlar tarafından en sevilen hobilerden birisi haline geldi. Etsy gibi sanal pazar alanlarında dükkan açarak satış yapan birçok kadın bu işten büyük miktarlarda para kazanıyor.

Dantel Kıyafet
Dantel Kıyafet

Dantel oyaları her devrin gözdesi

Tığ işi denilince akla gelen ilk şeylerden birisi tabi ki el emeği göz nuru danteller. Zerafet ve şıklığın simgesi danteller her devrin gözdesi olmayı başarıyor. Geçmişte daha çok masa örtüleri, sehpa örtüleri gibi ev dekorasyonu için kullanılan dantel oyaları, bugün moda dünyasının da ayrılmaz bir parçası olmuş durumda ve dünyaca ünlü birçok marka kreasyonlarına dantel kıyafetler, giysi ve aksesuarlar eklemeye başladı.

Tığ işi ürünler kolay satılıyor

Evde oturan kadınlar için ciddi miktarlarda para kazanma yollarından birisi de bu. Tığ oyaları, danteller ve örgü giyecekler sosyal medya ve letgo gibi platformlarda çok kolay satılıyor. Eğer tığ işine yeteneğiniz varsa, bunu yapmaktan keyif alıyorsanız kesinlikle yeteneğinizi değerlendirmelisiniz. Evde oturup bu işi yaparak hem boş zamanlarınızı harika bir uğraş ile değerlendirebilir hem de bol miktarda para kazanabilirsiniz.

Tığ İşi Örgüler ve Dantel Oyaları Bu Aralar Çok Moda
5 (100%) 2 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

5 Yorum

Bir Yorum Yaz
  1. tığ yetenek işi, penye sepet yapıyorum çok güzel oluyor arkadaşım hep deniyor ama benim gibi yapamıyor

  2. yabancılar bizden daha iyi yapıyor instagramda görüyorum çok pahalı ama yani dolar hesabı olduğu için iyi para kazanıyorlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde takı tasarımı yaparak para kazanma.

Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanma Evde Oturan Bayanlar İçin Ek Gelir

Tığ Oyası Lif

Anlatımlı Kolay Lif Modelleri ve Yapılışları – Tığ İşi Oyası Örgü Lif Örnekleri