in ,

Tığ İşi Kolye Yapımı ve 24 Adet İğne Oyası Şık ve Modern Kolye Modelleri

Kolyeler yediden yetmişe her kadının en sevdiği aksesuarlardan biridir ve en güzel kolye tabi ki insanın kendi yaptığıdır. Kendin yap modasının alıp başını gitmesi ile birlikte tığ işi iğne oyası gibi tekniklerle yapılan el yapımı kolyeler de eskisinden çok daha popüler hale geldiler ve birçok kadın hem kendi ve sevdikleri için hem de satıp para kazanmak için evde kolye yapıyor. Evde kolye yapımı için birçok farklı yöntem bulunuyor ve tığ işi de bu yöntemlerin en fazla tercih edilenlerinden biri. Yazımızda sizlerle tığ işi boncuklu kolye yapımını paylaşacağız.

Tığ Oyası Kolye Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  1. İp
  2. İpimize uygun kalınlıkta bir tığ
  3. Değişik boy ve renklerde boncuklar

Kolyenin Yapılışı

Tığ işi boncuklu kolye yapımına boncuklarımızı önce bir cins sonra diğer cins şeklinde ipe dizerek başlıyoruz. Boncuklarımızı dizdikten sonra her bir boncuğun arasından geçecek şekilde birer zincir çekiyoruz ve boncuklarımızın sonuna gelene kadar bu işleme devam ediyoruz. Boncuklarımızın sonuna geldiğimizde kolyemiz de bitmiş oluyor. Bu arada bu kolye modeli iki hatta üç sıra halinde çok daha hoş duruyor, bunu göz önünde bulundurarak uzunluk ayarı yapmanızı öneriyoruz.

Tığ İşi Kolye Modelleri 24 Adet

Tığ İşi Kolye Yapımı ve 24 Adet İğne Oyası Şık ve Modern Kolye Modelleri
4.7 (93.33%) 6 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçe Tablo Baykuşlu

Keçe Tablo Yapılışı – Keçeden Harika Dekoratif Tablolar Yapın

Örgü Bayan Panço Modelleri