in ,

Örgü Üçgen Şal Yapımı: DIY / Kendin Yap

Yurt dışında DIY (do it yourself) olarak adlandırılan, ülkemizde Kendin Yap olarak çevrilen bu trend sayesinde farklı materyaller ile yaratıcılığımızı ve tabi ki el emeğimizi kullanarak harika şeyler ortaya çıkarabiliyoruz. Örgü şallar her zaman kadınların en sevdiği aksesuarlardan biri üstelik oldukça işlevseller kullanım yöntemleri mevcut. Bu yazımızda sizlere örgü ile üçgen şal yapımını anlatacağız.

İşte örgü üçgen şal yapımı

Şal İçin Gerekli Malzemeler

  1. Dilediğiniz renkte ip
  2. 4,5 numara şiş

Örgü Şalın Yapılışı

İpimizi şişimize geçirip 3 ilmek ile örmeye başlıyoruz. Şalın boyutu istediğiniz büyüklüğe gelene kadar artırarak örmeye devam ediyoruz.  İstediğimiz büyüklüğe geldiğinde bu kez azaltarak örmeye devam ediyoruz. Bu şekilde örerek üçgen formunu elde ediyoruz ve azaltarak yeniden üç ilmeğe vardığımızda keserek örgüyü bitiriyoruz.

Üçgen şal çok moda, dilerseniz bu şekilde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz tığ işi ile halkalar örüp kenarlarına ekleme yaparak daha şık bir hale de getirme şansına sahipsiniz. Ayrıca son zamanlarda yine çok trend olan ponponlar da takabilir ve böylece kendi yaptığınız hem sıcacık hem de şık ve trend şal ile harika görünebilirsiniz.

Örgü Üçgen Şal Yapımı: DIY / Kendin Yap
4.7 (94%) 10 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çiçekli Mekik Oyası Nasıl Yapılır? Video Anlatım

Örgü Bordür Deniz Kabuğu Yapılışı Video Anlatım