in ,

Keçe Küpe Yapımı

Tüm dünyayı etkisi altına alan DIYkendin yap trendinin en popüler malzemesi tabi ki keçe. Hem kolay işlenebilmesi hem doğal oluşu hem de ucuzluğu ile kendin yap trendinin en popüler malzemesi olan keçeden üretebileceğiniz sınırsız şey var ve küpe de bunlardan biri. Keçe küpe yapımı çok pratik, sadece birkaç dakika içinde büyük bir keyifle kullanabileceğiniz, dostlarınıza hediye edebileceğiniz hatta satabileceğiniz keçe küpeler yapabilirsiniz. Ayrıca keçe küpe artan keçeleri değerlendirmek için de çok makul bir yol. İşte keçe küpe yapımı tarifi.

Malzemeler

  1. Farklı renklerde keçe kumaş parçaları
  2. Tel
  3. Hazır küpe kancası (bunu telden de yapabilirsiniz ancak hazır olması daha iyi)
  4. Teli kıvırmak için karga burun pense
  5. Kumaş yapıştırıcı

Yapılışı

  1. Öncelikle küpenizin ne şekilde olmasını istediğinize karar verin, örneğin yaprak şeklinde mi ya da yuvarlak mı olmasını istiyorsunuz? Küpenizin şekline kara verdikten sonra bu şekli bir kalem yardımı ile keçe kumaşa 3 farklı boyda çizip kumaşı kesin.
  2.  Kestiğimiz şeklin en büyük olanının tam ortasına bir boy küçük olanın arkasına yapıştırıcı sürüp yerleştiriyoruz ve en küçük olanı da aynı şekilde ortalayarak yapıştırıyoruz. Bunu dikerek yapmayı da tercih edebilir ve büyük dikişlerle küpenize otantik bir hava katabilirsiniz ancak yapıştırarak yapmak tabi ki daha pratik.
  3.  Tercihen bir kağıt delgeçi kullanarak küpenin ucunu delip bir parça teli karga burun yardımı ile yuvarlak hale getirip delikten geçirip iyice sıkıyoruz ve bu halkaya da hazır küpe kancasını geçiriyoruz. İşte kendim yap keçe küpeniz hazır, güle güle kullanın.

Keçe Küpe Yapımı
4.8 (96%) 5 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bütün Örgü Teknikleri – Video Anlatımlar

Hızlı ve Pratik Örgü Örmek İçin Önemli İpuçları