in

Hızlı ve Pratik Örgü Örmek İçin Önemli İpuçları

Örgü örmek kadınların en büyük hobilerinden biri ve her ne kadar geleneksel ve daha çok anneannelerimizin, babaannelerimizin uğraşı gibi gelse de, aslında modern kadınlar da büyük bir keyifle örgü örüyorlar. Örgü yalnızca üretmenin tadına varmayı sağlayan bir uğraş değil, aynı zamanda çok rahatlatıcı bir aktivite. Bununla birlikte son yıllarda birçok ev kadını örgü örerek para kazanıyor. (bakınız: Örgü ve El İşi para kazandırır mı? )

El işlerine olan talebin gittikçe artması ile birlikte örgü de hobi olmaktan çıkıp ciddi bir kazanç kapısı haline gelmiş durumda ve bu işten para kazanan ev kadınları için hızlı ve pratik örgü örmek tabi ki çok önemli. İşte pratik ve hızlı örgü örmek için ipuçları.

Doğru şiş ve yün seçimi

Hızlı örgü örmek için doğru şiş ve yün ya da ip seçimi çok önemlidir. Uyumlu iplik ve şiş seçmediğinizde bu hem ördüğünüz örgünün düzgün olmasını engeller hem de örme hızınıza negatif etki eder. Dolayısıyla pratik örgü örmek için ilk koşul ip ve şiş seçimini doğru yapmaktır.

Yeni başladıysanız kolay modelleri seçmelisiniz

Kimse ilk başladığında mükemmel örgü öremez, bu nedenle örgü örmeye yeni başlayanların pratiklik kazanmak için önce basit modellerle başlaması gerekir. Basit modellerle başlayıp elinizi alıştırdıktan sonra daha karmaşık modellere geçmeniz en doğrusudur. Örgüye başlayanlar için en ideal model düz örgüdür.

Bilenlerden destek almak

Pratik örgü örmek için en önemli ipucuysa tabi ki çevrenizde örgü örmeyi bilenlerden destek almaktır. Annenizden ya da başka bilen birinden destek almanız görerek öğrenmenizi sağlar ve bu emin olun ki örgüde çok daha kolay ilerlemenize yardımcı olur. Bilenlerden destek alıp örgünün temelini öğrendikten sonra hem hızlı hem de pratik şekilde örgü örmeyi kolayca başarabilirsiniz.

Örgü Tekniklerini Öğrenmek ve Alıştırmalar Yapmak

Pratik ve hızlı örgü örmek içn en önemli ipucumuz da bu. Çeşitli örgü teknikleri üzerine alıştırma yaparak hızlı örgü örme işini kolayca çözebilirsiniz. Sizler için derleyip paylaştığımız video anlatımlardan oluşan BÜTÜN ÖRGÜ TEKNİKLERİ bölümümüze göz atmayı unutmayın.

Hızlı ve Pratik Örgü Örmek İçin Önemli İpuçları
4.6 (92%) 15 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçe Küpe Yapımı

Evde Oturan Kadınlar İçin Alternatif Para Kazanma Yöntemleri ve Hobiler