in

Harika iğne oyaları ve harika lif modelleri

İğne Oyası Fiyonk Yazma Kenarı
İğne Oyası Fiyonk Yazma Kenarı

Bayanların ince ruhu yaptıkları çoğu işte kendini gösteriyor. Bunların başında da el işi örgüler geliyor. Maharetli bayanların harika el işleri, gerçekten insanı cezbeden güzellikte. Geçmişte geleneksel olarak genç kızlarımızın çeyizleri için yapılan el işi örgüler, günümüzde kadın dayanışma derneklerinin de bu güzel uğraşa sahip çıkmasıyla daha da gelişmiş bir el işi mesleği haline geldi. Kursların açılmasıyla ve kurslarda öğrenilenlerin internetin çok büyük katkısı sayesinde hızla yayılmasıyla adeta bir çığ gibi büyüdü. Bugün en çok internette satışı yapılan 2 el işi olan iğne oyaları ve lif modellerinden bahsetmek istiyorum.

Birbirinden güzel yeni iğne oyaları

En güzel iğne oyaları
En güzel iğne oyaları

Özellikle şimdilerde çok popüler el işlerinden olan iğne oyaları bunlardan sadece bir tanesi. Yapması çok zor gibi görünse de alıştıktan sonra siz de harika işler çıkarabilirsiniz. Öyle ki iğneyle ustalaşan hanımlar her çeşit iğne oyası yapabiliyorlar. Kızlarımızın çeyizlerinde ve evlerin her köşesinde bu nadide el işini görmemiz mümkün. Bazen bir vitrinde, bazen havlu kenarlarında, bazen de süs eşyalarında ve yazma kenarlarında görebiliyoruz.  Yapımı basit iğne oyaları da mevcut ağır işlemesi olanlar da. Genellikle oda veya salon takımlarında kullanılan iğne işi dantel oyalar, artık kolye ve değişik süslü takılarda da kullanılıyor. İğne oyasıyla yapılmış çok güzel ve şık takılara sosyete pazarlarında görebilirsiniz. Gerçekten o kadar güzeller ki hepsi birbirinden göz alıcı ve muhteşem.  Eskiye nazaran yeni iğne oyaları arasında gözle görülür fark var. Bayanlar artık sosyal medya aracılığıyla bilgi alışverişinde bulunabildiğinden dolayı olsa gerek. El emeği göz nuru olan iğne oyaları yazma kenarlarını da süslüyor. Fiyatları biraz fazla gibi görünse de gerçekten o paranın her kuruşunu hak ediyor. Eğer sizler de evde boş durmak istemiyorsanız ve para kazanıp ek gelir elde etmek istiyorsanız iğne oyası yaparak iyi gelirler elde edebilirsiniz. Nereden öğrenebilirim diyorsanız veya iğne oyası örneklerine bakmak istiyorsanız aşağıdaki linklere tıklayarak bakabilirsiniz.

Banyoların süsü lif modelleri

Diğer bir popüler ve bayanlar tarafından sevilen el işlerinden birisi de lif modelleri.  Banyolarda kullanılan lifler çok çeşitli şekillerde örülerek banyolarda kullanılıyor. Üretken ve çalışkan bayanlar bu işte de kendini göstererek harika el işleri ortaya çıkarıyorlar. Genellikle tığ ile örülen liflerin değişik şekilleri mevcut. Bu lif çeşitlerinden bazıları şunlar: yuvarlak veya altıgen olarak örülen yuvarlak lifler, kare olarak yapılan kare lifler, uzun olarak yapılan genelde halkalı olan uzun lifler ve keseye benzeyen kese lif modelleri bunlardan birkaçı. Kendiniz de banyo lifi örerek facebook veya instagramda satabilir ve kazanç elde edebilirisiniz. Eğer lif örmeyi bilmiyorsanız siz de öğrenerek örmek veya değişik lif örnekleri görmek istiyorsanız aşağıdaki linklere tıklayarak bakabilirsiniz.

2018 – 2019 sezonunda en çok hoşuma giden lif örneklerinden biri de eldiven lif modelleri. Aynen bir eldivene benzeyen bu lifler gerçekten çok kullanışlı olduğu kadar çok da şık duruyor. Yeni sezon çeyizlik lif modelleri arasında en beğenilenler kelebek lif, eldiven lif, fırfırlı lif ve aşk merdiveni lifi en sevilenler oldu. Bir şeyler üretmek bir eser ortaya koymak gerçekten çok güzel bir şey, umarım sizler de güzel şeyler üretir ve o güzellikleri sevdiklerinizle paylaşırsınız. İşte o zaman mutluluğun tadını alacaksınız.

Papatya Bahçesi Lif Yapımı Videosu

Harika iğne oyaları ve harika lif modelleri
4.7 (94.29%) 7 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evcil köpek bakımı ve eğitimi.

Köpeklerin Gelişiminde Önemli Olan Unsurlar

Kolay Dekorasyon Fikirleri Geri Dönüşüm

Kolay Kendin Yap/DIY Ev Dekorasyonu Fikirleri Geri Dönüşüm (50 Adet)