in

Evde Oturan Kadınlar İçin Alternatif Para Kazanma Yöntemleri ve Hobiler

Kadın istihdamı konusunda son yılların yükselen trendi evden para kazanmak. Birçok kadın yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre uygun işler yaparak evde geçirdikleri zamanı paraya çevirmeyi başarıyor. Bu işleri hobiden öte bir ek kazanç yöntemi olarak kullanıp, girişimci ruhlarını ortaya koyarak iyi paralar kazanıyorlar ve büyük başarılara imza atıyorlar.

Peki, evde oturan kadınlar için iş fırsatları neler? Aslında evde para kazanmak isteyen her kadının kendine “ne yaparak evde para kazanabilirim?” sorusunu sorması gerekiyor. Zira her kadının bilgisi, ilgi alanları ve yetenekleri farklı. Eğer siz de evde para kazanmak isteyen kadınlardan biriyseniz ve ne yapabileceğiniz hakkında kararsızsanız yazımızı okuyarak neler yapabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

İşte kadınlar için evde para kazanma yöntemleri

Yemek yapmak

Birçok kadına hobileriniz nedir diye sorulduğunda verdikleri ilk cevaplardan biri “yemek yapmak” oluyor ve günümüzde bu hobiden ciddi paralar kazanabilmek mümkün. Evinde sipariş ile yemek yapıp para kazanan kadınların sayısı hiç de az değil.

Örgü örmek

Örgü hele de ülkemizde kadınların en sevdiği uğraşlardan biri ve birçok kadın “örgü sanatçısı” diyebileceğimiz kadar iyi örgü örüyorlar. Siz de örgü konusunda başarılıysanız bu yeteneğinizi kolayca paraya çevirebilirsiniz. Örgü denilince aklınıza sadece kazak gelmesin, şal, patik, lif, kedi ve köpek giysisi gibi çok sayıda farklı örgü çeşidi ile aklınızdan geçenden çok daha büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Keçe işleri

Keçe inanılmaz bir yükselişe geçmiş durumda ve keçeden yapılan her şey son yıllarda moda dünyasını ele geçirmiş durumda. Keçe gibi kolay şekil alan ve çok fazla farklı şey yapmaya olanak tanıyan bir malzemeyi kullanarak ve tabi ki yaratıcılığınızı da katarak harika şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin keçe toka, çanta, anahtarlık yaparak ve bunları satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Takı yapmak

İşte yine çok popüler bir evde para kazanma yolu; takı yapmak. Son derece ucuza alacağınız boncuk, tel, iplik gibi farklı materyalleri kullanarak sıra dışı takılar üretip ev kadını kimliğinizin yanına takı tasarımcısı unvanını da ekleyip para kazanabilirsiniz.

Dikiş dikmek

Boş zamanlarınızı kendi kıyafetlerinizi tasarlayıp dikerek değerlendirmek kadar güzel bir hobi olabilir mi? Dikiş dikmeyi hobi olarak gören ve kendi kıyafetlerini kendileri diken kadınlar hem giysilere çok daha az para harcıyor hem de herkesten farklı giyinmeyi başararak arkadaşları arasında bir stil önderi olarak görülüyor.

Tığ işi İğne Oyası

Tığ işi kelimenin tam manası ile sonsuz bir derya zira tığ işi ile aklınıza gelebilecek hemen her şeyi yapma şansına sahipsiniz. Masa örtüleri, giysiler hatta takılar. Yani tığ işi de evde oturan kadın hobileri içinde en popülerlerinden biri.

Ahşap boyama

Ahşap insanlık tarihi kadar eski bir malzeme ve insanlar on binlerce yıldır bu muhteşem malzemeyi kullanarak ortaya büyüleyici işler çıkartıyorlar. Ahşap boyama hobi olarak tercih edebileceğiniz en keyifli uğraşlardan biri.

Ebru boyama

Ebru geleneksel el sanatlarımızın en etkileyicilerinden biri ve bu otantik sanat bugün birçok kadının hobisi haline gelmiş durumda. Ebru yapmak zor gibi görünse de hazır ebru setlerini kullanarak büyüleyici ebru boyamalarına imza atabilirsiniz.

İğne oyası

Türk kadınlarının vazgeçilemezi iğne oyası da evde oturan kadın hobileri içinde en keyiflilerinden biri. İnce işçilik isteyen iğne oyası ile kenar süsleri, giysiler, takılar kısacası birçok farklı ürün ortaya çıkartabilirsiniz.

Blog yazmak

İşte geldik özellikle genç ev hanımlarının en sevdiği uğraşa, blog yazmak. Son yıllarda gittikçe fazla kadın başta yemek, makyaj, çocuk bakımı olmak üzere birçok farklı konuda blog yazarak bilgilerini, deneyimlerini diğer kadınlarla paylaşıyor üstelik bu hobiden ciddi paralar kazananlar da olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Evde Oturan Kadınlar İçin Alternatif Para Kazanma Yöntemleri ve Hobiler
4.8 (95.38%) 13 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı ve Pratik Örgü Örmek İçin Önemli İpuçları

Tığ İşi Çanta Yapımı – DIY / Kendin Yap