in ,

Dantel Süslemeli Ayakkabı Yapımı ve Tığ İşi Dantel Ayakkabı Modelleri

Son yıllarda ayakkabılarda da dantel rüzgarları esiyor. Dantel ayakkabı trendi bizlere eski ve sıkıldığımız ayakkabıları yepyeni birer ayakkabıya dönüştürme fırsatı sunuyor. Dantel ayakkabı yapımı için kendi ördüğünüz dantelleri kullanabileceğiniz gibi hazır dantel de kullanabilirsiniz, ayrıca evinizdeki kullanmadığınız dantelleri ayakkabı yaparak değerlendirebilirsiniz. Yani tığ işi ayakkabı yapımı hem evde kullanmadığınız eşyaları değerlendirmek hem de eski ayakkabılarınızı bambaşka ve yepyeni bir ayakkabıya çevirmek için mükemmel bir yöntem.

Tığ İşi Dantel Ayakkabı İçin Gerekli Malzemeler

  1. Düz tabanlı bir çift ayakkabı
  2. Hazır ya da kendi ördüğünüz dantel
  3. Makas
  4. Bıçak
  5. Fırça
  6. Danteli yapıştırmak için yapıştırıcı

Dantel Süslemeli Ayakkabı Yapılışı

Ayakkabımızı alıp danteli ayakkabımızı çevreleyecek şekilde kesiyoruz, keserken biraz pay bırakıyoruz yani ayakkabıdan hafifçe büyük kesiyoruz böylece dantel ayakkabımıza daha iyi oturacak. Sonra fırçamızı yapıştırıcıya batırıp ayakkabımızın önce ön tarafına, her yerine eşit şekilde yapıştırıcı sürüyoruz ve kestiğimiz dantel parçasını yapıştırıcı sürdüğümüz yere iyice bastırarak yapıştırıyoruz. Ardından ayakkabımızın topuk bölümüne yapıştırıcı sürüyoruz ve kestiğimiz danteli yine iyice bastırarak yapıştırıyoruz ve taşan dantelleri keskin bir bıçak ya da keski yardımı ile kesiyoruz, işte ayakkabımız hazır.

Tığ İşi Dantel Ayakkabı Modelleri

 

Dantel Süslemeli Ayakkabı Yapımı ve Tığ İşi Dantel Ayakkabı Modelleri
5 (100%) 6 oy

Yazar Aygül

Boş durmayı sevmeyen, örgü tutkunu bir kadınım. El işi yaparak ek gelir kazanmaya ve aileme destek oluyorum. Sitemi takip ederseniz çok sevinirim, harika paylaşımlar olacak. Sizler de yaptığınız el işi modellerini göndererek ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Örgü Bebek Takım Modelleri – Kız ve Erkek Bebekler İçin Örgü Takımlar

Erkek Çocuklar İçin Örgü Takım Yapılışı: Robadan Hırka, Bere, Atkı, Patik